, Tarjouksessa
Merino Extreme Välihuppari
132,93 €
Superlämmin klassikkomme, jonka salaisuus on nerokas rakenne. Pitkähihainen Merino Extreme huppari yhdistää luontoäidin merinovillalle antamat ominaisuudet kekseliääseen teknisyyteen. Sisäkerros on kosteutta tehokkaasti siirtävää polypropyleeniä ja ulompi lämmintä merinovillaa, johon on sekoitettu hieman polyamidia lisäämään kulutuskestävyyttä.
Merino Extreme on loistava alusasu tai välikerros vaihtuviin säihin. Korkea kaulus lämmittää kaulan, ja huppu sopii kypärän alle.
Vauhdissa ja viimassa ranteet pysyvät mukavan lämpimpinä peukalolenkkien avulla, ja pidennetty takahelma suojaa alaselkää.
Merino Extreme pitää ihosi aina kuivana ja lämpimänä. Kosteus siirtyy pois iholta eikä aiheuta kylmyyden tunnetta edes liikkeen lakattua. Merinovillan luontainen antibakteerisuus saa asun pysymään raikkaana käyttökerrasta toiseen. Merino Extreme -mallistomme on suunniteltu ja valmistettu Suomessa.
Tosi miellyttävä päällä ja monikäyttöinen. Huppu toimii loistavasti pipona pyöräilykypärän alla.
Lundberg Anne